Turistická sezóna začína

Zimná uzávera obľúbených turistických chodníkov končí a to znamená, že sa začína turistická sezóna! Teraz je ten pravý čas zarezervovať si pobyt v hoteli, ktorý sa nachádza blízko najpopulárnejších turistických chodníkov. Obujte si turistickú obuv a vydajte sa po stopách turistických značiek.

Vysoké Tatry

Prečítajte si naše zaujimavé blogy

Burger u nás zažíva za posledné roky naozajstný boom. Nemám teraz na mysli žlto-červenú klasiku, ktorú všetci dobre poznáme. Poctivý burger sa zo stánkov s rýchlym občerstvením odrazu dostal na taniere v prvotriednych reštauráciách. Jeho príprave sa venuje náležitá pozornosť s dôrazom na kvalitné suroviny. Ako si však vybrať a oceniť dobrý burger? V dnešnom článku sa dočítate o tejto americkej klasike niečo viac a samozrejme pridáme aj tipy na vynikajúce burgre z našej ZľavaDňa ponuky :)

Čítať viac

Môžeme neskromne povedať, že Slovensko je krajinou hradov. Niektoré štatistiky uvádzajú, že na našom území nájdete viac ako 500 hradov, kaštieľov a zámkov. Je to dané historickým vývojom, ale aj horským charakterom terénu. Hrady a hradiská, ktoré strážili obchodné cesty, slúžili na správu krajov, alebo sa snažili zastaviť spanilú jazdu Turkov, sa najlepšie stavajú na vyvýšených miestach. Práve z výšky vidíte blížiace sa nebezpečenstvo a tiež sa veľmi ťažko dobýjajú. Pevnosti sú častokrát od seba vzdialené jediný deň jazdy na koni, čo uľahčovalo náročné cestovanie v stredoveku.

Čítať viac

Je rozdiel, či vyrážate z Bratislavy alebo z Košíc. A tiež je rozdiel, či máte namierené do Puly alebo do Dubrovníka. Ale nie je to až taká kombinatorika, ako sa zdá.
Rozdeľme si Slovensko na dve časti: prvá časť je západ a druhá východ. Teraz sa mi sem hodí ten vtip, že: Viete, kde začína východné Slovensko? Za Ikeou... ha... a... a teraz nastáva presne tá chvíľka trápneho ticha, aká nastáva vždy, keď poviem vtip. Vtipy nebudú mojou silnou stránkou. Ale späť k východiskovému bodu. Západ je povedzme po Bystricu a východ od Bystrice. Bystričania budú mať v tomto prípade výhodu, keďže sa budú môcť rozhodnúť, ktorou trasou sa vyberú.

Čítať viac

Konečne je tu leto, na ktoré sa tešia ako dospelí, tak aj deti. Celá rodinka sa spolu vyberie oddychovať na pláž alebo spoznávať krásy Slovenska. Chceme však, aby vaše leto bolo nezabudnuteľné. A práve preto sme pre vás pripravili 5 tipov, na čo by ste nemali zabudnúť pri cestovaní s deťmi.

Čítať viac