Fašiangový karneval alebo zájazd do do najkrajšej farebnej lagúny Európy - do Benátok a Verony

Legiotour s.r.o., Taliansko - Benátky, Verona

Sledujte prevádzku a upozorníme Vás na novú ponuku

Táto ponuka sa už minula, ale našli sme pre vás ideálnu náhradu:

8,6

Veľmi dobré hodnotenie
(89 hodnotení)

Fašiangový karneval alebo zájazd do do najkrajšej farebnej lagúny Európy - do Benátok a Verony

LokalitaLegiotour s.r.o., Taliansko - Benátky, Verona (mapa)

Platnosť Platnosť kupónu je od 19.9.2018 do 26.5.2019 podľa dostupnosti.

Dajte si kávu v jednej z najstarších benátskych kaviarničiek, prejdite sa slávnym mostom Rialto alebo námestím sv. Marka, ktorému sa hovorí aj Napoleonov najlepší prijímací salón Európy. Alebo sa straťte v spleti benátskych uličiek a nechajte sa unášať davom počas neopakovateľného karnevalu. Benátky a Verona sú krásne kedykoľvek.

Benátsky karneval

Zažite jedinečnú atmosféru svetoznámeho Benátskeho karnevalu a najväčšie fašiangové divadlo masiek v uliciach mesta obklopeného morom.

Program zájazdu:   

 • Piatok - večer odchod z Bratislavy
 • V sobotu ráno príchod do prístavu Punta Sabbioni a odtiaľ  presun loďou na Námestie Sv. Marca, počas plavby možnosť vidieť nádhernú panorámu Benátok a potom už len "karneval – karneval – karneval" - to je motto nasledujúcich hodín. Možnosť individuálnej návštevy ostrovov: Murano a Burano.
 • Večer odchod loďou do Punta Sabbioni, následne autobusom domov.
 • Príchod do Bratislavy v ranných hodinách v nedeľu

Benátska lagúna

Benátska lagúna – chránená ostrovom Lido – súbor súostroví, ktoré očaria svojou jedinečnosťou. Magické mesto Benátky, ostrov Murano - známe výrobou Benátskeho skla, ostrov Burano s prenádhernými čipkami - to všetko vám ponúkame vidieť a zažiť!

Mesto Benátky, leží v zátoke Jadranského mora, 4 km od pevniny v Benátskej lagúne je postavené na 118 malých ostrovoch a spája brehy 400 kameninových mostov. V dňoch zvaných „aqua alta“ (vysoká voda), ktorých býva každoročne priemerne 54, sa tu zvýši hladina mora až o 90 cm.

Program

Počas voľného programu máte možnosť prechádzať sa zákutiami s obchodíkmi a stánkami so suvenírmi a malebnými uličkami tohto mesta zahaleného rúškom tajomstva, s nespočetnými kanálmi, ktoré brázdia gondoly, a zároveň odkrýva všetky svoje nevšedné krásy. Môžete si posedieť v kaviarničke, kde pri káve a živej hudbe môžete obdivovať nádheru okolitých stavieb.

Program zájazdu:

 • Piatok večer cca o 22.00 hod. odchod z Bratislavy.
 • V sobotu ráno – cca 7.00-7.30 hod. príchod do prístavu Punta Sabbioni a odtiaľ presun loďou na Námestie Sv. Marca, počas plavby, možnosť vidieť nádhernú panorámu Benátok
 • Večer odchod loďou do Punta Sabbioni, následne autobusom z parkoviska cca o 20.30 hod.
 • Príchod do Bratislavy v ranných hodinách v nedeľu
 • K dispozícií vám bude odovzdaná mapka

Benátky

Najznámejším obrazom Benátok je Námestie svätého Marka, kde sa nechávajú turisti fotografovať pri kŕmení holubov a stoja v dlhom rade na prehliadku Baziliky sv. Marka. Dopravnou tepnou je Canal Grande, 4 km dlhý a asi 70 m široký kanál, ktorý prechádza priamo stredom mesta. V meste zaisťujú dopravu motorové lode, ktoré brázdia kanály, pre turistov sú k dispozícii klasické gondoly, ktoré tvoria neodmysliteľnú časť života v Benátkach už od 11. storočia. Štíhlym trupom a plochým dnom (10,15 m dlhá a 1,40 m široká) sú prispôsobené pre plavbu úzkymi a plytkými kanálmi. Štíhlym trupom a plochým dnom sú prispôsobené pre plavbu úzkymi a plytkými kanálmi. Gondola je smerom k prove mierne zahnutá doľava, čo zabraňuje tomu, aby sa točila stále dookola.

Zaujímavosti a pamiatky mesta:

Canal Grande - kanál je dôležitá dopravná tepna Benátok, ktorá prepája hlavné vlakové, autobusové stanice s najvyhľadávanejším turistickým miestom ktorým je Námestie sv. Marka (Piazza San Marco) – "Je to najkrajší salón Európy, ktorému slúžiť za strop si zaslúži iba nebo“. Sú to údajne slová Napoleona I. - tvorí centrum starého mesta, celé je pokryté mramorovými doskami a obklopené Bazilikou sv. Marka, zvonicou - Kampanila, Vežovými hodinami a budovami prokuratúr s arkádami.

Najvýznamnejšia svetskástavba je nádherný Dóžov palác - zružového veronského mramoru, spočíva na vyčipkovaných arkádach.

Nemenej slávnou stavbou na námestí je aj Bazilika sv. Marka – Basilica di San Marco. sa označuje aj za „Basilica d´Oro“ (zlatá bazilika). So svojimi piatimi kupolami a dvoma bočnými loďami je jedným zo symbolov Benátok.

V Benátkach je viac ako 900 palácov. Líšia sa svojou veľkosťou, štýlom, ale jedno majú spoločné. Každý palác má čelnú stranu obrátenú ku kanálu, ostatné tri steny sú bez výzdoby a sú menej zaujímavé.

Z nespočetného množstva kostolov a chrámov možno spomenúť kostol Santa maria della Salute.
V neposlednom rade možno Vás zaujme Arzenál, ktorý bol benátskou lodenicou a od konca 17. storočia dokonca najväčšou a najvýkonnejšou na svete. V čase najväčšieho rozkvetu táto lodenica zamestnávala až 16.000 robotníkov.

Jeden z najznámejších mostov je Ponte di Rialto, ktorý ako jeden z troch spája obe časti mesta rozdelené kanálom. Mramorový oblúk 48 m dlhý dopĺňajú dve rady obchodov.

Verona:

Mesto Verona nachádzajúce sa v oblasti Benátsko je predovšetkým preslávené pre tragický dej zaľúbencov Rómeo a Júlia napísaný anglickým dramatikom Williamom Shakespearom. V meste máte možnosť vidieť dom so slávnym balkónom, v ktorom vyrastala Júlia a taktiež dom, v ktorom žil Rómeo. No Verona nie je len príbeh Rómea a Júlie – toto historické mesto je známe hlavne pre tieto zaujímavosti a pamiatky:
Aréna Verona: amfiteáter postavený pravdepodobne v prvej polovici I. storočia nášho letopočtu je najznámejšou pamiatkou Verony. V minulosti bol využívaný pre predstavenia bitiek gladiátorov a zvierat. Dnes slúži pre rôzne koncerty, opery, benefičné akcie a podobne.

 • Basilica di S. Anastasia: je najväčší kostol Verony a je skvelým príkladom talianskej gotiky
 • Basilica di S. Zeno: je nepochybne jedným z najkrajších románskych kostolov v Taliansku
 • Museum di Castelvecchio: v ktorom sú vystavené významné  zbierky stredovekého, renesančného a moderného umenia až do 18. storočia.
 • Torre dei Lamberti: jediná súkromná veža vo Verone postavená v roku 1172 rodinou Lamberti. Z vrcholu veže (ktorá je prístupná výťahom aj schodiskom) si môžete vychutnať nádherný výhľad na historické centrum mesta.
 • Ďalšími sú: Piazza delle Erbe, Piazza dei Signori, Chiesa di S. Fermo, Complesso della Cattedrale, Arche Scaligiere, Ponte Pietra atď.

Program zájazdu:

 • 1.deň: vo večerných hodinách odchod z BA
 • 2.deň: ráno príchod do Verony, prehliadka mesta, ubytovanie
 • 3.deň: po raňajkách návšteva do Benátok, večer odchod do BA
 • 4.deň: ráno príchod do BA
Flexi ponukaFlexi ponuka

Kupón si môžete kedykoľvek zameniť za kredit. Zistiť viac

Čo sa nám na tejto ponuke najviac páči

 • Úzke uličky, zmrzlina, bohatá história a taliansky šarm
  Úzke uličky, zmrzlina, bohatá história a taliansky šarm
 • Možnost zviesť sa na gondole
  Možnost zviesť sa na gondole
 • Účasť na benátskom karnevale
  Účasť na benátskom karnevale
 • Služby delegáta počas celého zájazdu
  Služby delegáta počas celého zájazdu
 • Veľmi dobré honotenia od vás, zákazníkov
  Veľmi dobré honotenia od vás, zákazníkov

Ukončené
57,00 €

Bežná cena: 87,00 €

Hodnotenie zákazníkov ZľavaDňa

8,6

Veľmi dobré hodnotenie

89 hodnotení

45 zákazníkov odporúča

Kontakt

Legiotour s.r.o.

Legiotour s.r.o.

Račianska 33
83102 Bratislava
+421 903 452 900

Pondelok – piatok 8.00 – 16.00 hod.
(príp. iný čas na základe tel. dohody s klientom)

legiotour@legiotour.sk
http://www.legiotour.sk/

Zobraziť na mape

Zobraziť partnerskú stránku

Legiotour s.r.o.

Karneval v Benátkach

Piazza San Marco
30100 Venezia
0903 452 900

legiotour@legiotour.sk
http://www.legiotour.sk/

Zobraziť na mape

Zobraziť partnerskú stránku

Legiotour s.r.o.

Benátska Lagúna

Piazza San Marco
30100 Venezia
0903 452 900

legiotour@legiotour.sk
http://www.legiotour.sk

Zobraziť na mape

Zobraziť partnerskú stránku

Mohlo by sa vám páčiť