Jednodňový zájazd do Budapešti a návšteva Tropicaria Oceanaria

Legiotour s.r.o., Budapešť

Sledujte prevádzku a upozorníme Vás na novú ponuku

Táto ponuka sa už minula, ale našli sme pre vás ideálnu náhradu:

7,7

Veľmi dobré hodnotenie
(83 hodnotení)

Jednodňový zájazd do Budapešti a návšteva Tropicaria Oceanaria

LokalitaLegiotour s.r.o., Budapešť (mapa)

Platnosť Platnosť kupónu je od 21.2.2020 do 6.6.2020 podľa dostupnosti.

Načo cestovať k moru, keď podmorský svet z hlbín oceánov môžete objavovať aj vo vnútrozemskej krajine? Budapešť sa pýši množstvom "naj". Jedným z nich je aj najväčšie morské akvárium v Strednej Európe. Pozriete ako vyzerá život v hlbočine či dažďovom pralese. Odvážlivcov osloví hlavná atrakcia - žraločie akvárium s objemom 1,4 miliónov litrov slanej vody.

Budapešť – hlavné mesto „Uhorského kráľovstva“ je považované aj za Paríž východu. Tvoria ho vlastne 2 mestá po oboch stranách Dunaja: Buda – Budín: na pravom brehu ovenčená hrebeňom hôr Pest – Pešť: jej väčšia časť na plochom východnom brehu.

Poloha na Dunaji, nádherné stavby, múzeá, divadlá, zelené parky a príjemná atmosféra robia z Budapešti jedno z najzaujímavejších miest Európy. Panoráma na brehu Dunaja je zaradená medzi pamiatky svetového dedičstva UNESCO. 

Prostredie v ktorom sa Tropicarium nachádza ponúka návštevníkom viacero možností na príjemné strávenie času. Nákupné centrum Campona obsahuje množstvo obchodov, reštaurácií a iných služieb (zmenáreň, kaderníctvo, solárium, kino, lekáreň, banka a pod.). Návštevníkom okrem života v hlbočine ponúka vidieť aj kúsok dažďového pralesa, v ktorom každú štvrťhodinu zahrmí, spustí sa dážď a blesky sa kľukatia nad lenivo odpočívajúcimi mississipskými aligátormi. Mimo toho, v Tropicariu je možné vidieť aj najväčšie morské
akvárium v Strednej Európe, žraločie akvárium s objemom 1,4 miliónov litrov slanej vody, v ktorom 8 ks dvojmetrových žralokov a niekoľko stoviek rôznych druhov farebných rybiek spolunažíva v pokoji.
Okrem obrovského akvária je tu možné zhliadnuť ešte aspoň 50 druhov iných  "menších" (5-40 000!! litrových) akvárií a terárií.

Počas pobytu môžete navštíviť:

V 1. sále môžeme vidieť ryby maďarskej fauny, medzi nimi sú aj chránené ryby Maďarska. Je ich možné pozorovať vo svojom prirodzenom životnom prostredí, vo vonkajšej nádrži. Postupovaním ďalej sa ocitáme v hĺbke dažďového pralesa, veď tu nám ponad hlavy voľne lietajú farebné exotické vtáky, a s hravou ľahkosťou poskakujú malé hodvábne opičky - kosmáče, nehovoriac o zelených, žltých, červených a inofarebných hadoch, ktoré sa tu elegantne rozťahujú.

V nasledujúcej sále vstúpi človek do sveta aligátorov a tropického dažďového pralesa. V galérii čakajú na návštevníkov chameleóny, obrovské korytnačky, pavúky a škorpióny, samozrejme, že oni nie voľne...
V sladkovodnej časti môžu návštevníci vidieť ryby žijúce v prostredí vernom ich pôvodnému, nádherným a nedotknutým jazerám Ázie a Afriky, plávajúce medzi fantastickými zelenými vodnými rastlinami a skalami.

Tu sú hviezdami piraje, darmo, ich povesť nie je dokonalá.... Uchvacujúci pohľad je na 11 metrový pozoruhodný tunel a na obrovské 4 metre hlboké žraločie akvárium, kde len ,,na dotyk ruky“ nad hlavami návštevníkov plávu strašidelne vyzerajúce žraloky - tigrované, leopardie a útesové. Kvalifikovaní  ošetrovateľovia Tropicaria, disponujúci potápačským certifikátom sa týždenne potápajú, aby zo svojich rúk
nakŕmili žraloky a vyčistili ich nádrž. Príležitostne rozdajú týmto dravcom 12-15 kg morských rýb. Kŕmenie žralokov okrem pár výnimiek, prebieha pravidelne každý štvrtok medzi 3-4 hodinou. Nádrž, kde návštevníci môžu hladkať raje-patrí právom medzi najobľúbenejšie. Tu, pod dohľadom a za pomoci ošetrovateľov môžu  ručne kŕmiť a dotýkať sa týchto anjelských tvorov s hodvábnou kožou.

V darčekovom obchode Tropicaria si každý môže nájsť pre seba vhodný darček, spomienku, pohľadnicu, atď., ktorú by si po návšteve rád vzal so sebou. Prostredníctvom DVD alebo VHS môže svoje zážitky ukázať doma svojej rodine i priateľom.

Obchod ponúka vlastné produkty: zaujímavú skladaciu kocku o Tropicariu, hracie karty, držiak na písacie potreby, maďarské a cudzojazyčné brožúry, poznávacie VHS a DVD o Tropicariu, pohľadnice, zvieracie leporelá a iné výrobky.

Program zájazdu:

 • Odchod z Bratislavy cca o 06:30h
 • Príchod do Budapešti, autobusová a pešia prehliadka mesta s kvalifikovaným sprievodcom
 • Presun do obchodného centra Campona – návšteva Tropicaria Ocenaria, osobné voľno v centre
 • Návrat do Bratislavy vo večerných hodinách
Flexi ponukaFlexi ponuka

Kupón si môžete kedykoľvek zameniť za kredit. Zistiť viac

Čo sa nám na tejto ponuke najviac páči

 • Uvidíte najväčšie morské akvárium v Strednej Európe
  Uvidíte najväčšie morské akvárium v Strednej Európe
 • Žraloky na dotyk ruky, možnosť kŕmiť a dotýkať sa rají
  Žraloky na dotyk ruky, možnosť kŕmiť a dotýkať sa rají
 • Prehliadka Budapešti s profesionálnym sprievodcom
  Prehliadka Budapešti s profesionálnym sprievodcom
 • V termíne 30.11.2019 návšteva aj vianočných trhov v Budapešti
  V termíne 30.11.2019 návšteva aj vianočných trhov v Budapešti
 • Na trhu už 28 rokov
  Na trhu už 28 rokov

Ukončené
24,00 €

Bežná cena: 39,50 €

Hodnotenie zákazníkov ZľavaDňa

7,7

Veľmi dobré hodnotenie

83 hodnotení

41 zákazníkov odporúča

10

Super využitý adventný čas s výbornou sprievodkyňou.

Dana, 2. decembra 2019

Hodnotil ponuku Jednodňový zájazd do Budapešti a návšteva...


2,0

Chcela by som vyjadriť veľkú nespokojnosť s týmto zájazdom nakoľko sme prišli zo Stredného Slovenská ,konkrétne zo Zvolena do Bratislavy......Čas odchodu mal byť o 6:30 ,čo vôbec nebol a odchádzali sme mo 9:24 ....cesta trvala do Budapešti do 13:07 kde nás vyložili na ulici o 14:30 sme mali byť...

Jana, 4. júna 2019

Hodnotil ponuku Jednodňový zájazd do Budapešti a návšteva...

Kontakt

Legiotour s.r.o.

Legiotour s.r.o.

Račianska 33
83102 Bratislava
+421 903 452 900

Pondelok – piatok 8.00 – 16.00 hod.
(príp. iný čas na základe tel. dohody s klientom)

legiotour@legiotour.sk
http://www.legiotour.sk/

Zobraziť na mape

Zobraziť partnerskú stránku

Legiotour s.r.o.

Zájazd do Budapešti, Tropicario Ocenario

47.407829, 19.01808

Zobraziť na mape

Zobraziť partnerskú stránku

Aktivity v okolí

49
km
Termálne kúpalisko Štúrovo

Termálne kúpalisko Štúrovo

Areál kúpaliska Vadaš ponúka množstvo vonkajších bazénov, vrátane bazénu s umelými vlnami, detského bazénu alebo masážneho bazénu. K dispozícii sú rovnako aj vnútorné bazé... Viacny. Okrem toho si návštevníci môžu užívať kopu šmýkačiek, ktoré sú súčasťou tobogánového svetu a ďalšie vodné atrakcie. Nechýbajú ani športoviská, ako sú tenisové kurty, minigolf, či ihrisko na plážový volejbal

65
km
Wellness Patince

Wellness Patince

Vo Wellness Hoteli Patince nájdete bazénový a saunový svet ale užijete si tu aj rôzne masáže na požiadanie. Wellness využíva liečivé termálne pramene, v bazénoch je voda s... Viac teplotou 30° - 36°C. Nachádza sa tu napríklad bazén s vodnými delami, perličkové kúpele, vodné masážne postele alebo divoká rieka a detský bazén.