Kurz potápania v centre Academia Aquatica

ACADEMIA AQUATICA, Bratislava – Ružinov

Sledujte prevádzku a upozorníme Vás na novú ponuku

Táto ponuka sa už minula, ale našli sme pre vás ideálnu náhradu:

9,9

Vynikajúce hodnotenie
(9 hodnotení)

Kurz potápania v centre Academia Aquatica

LokalitaACADEMIA AQUATICA, Bratislava – Ružinov (mapa)

Platnosť Platnosť kupónu je od dnes do 31.5.2021 podľa dostupnosti.

Kurz potápania pre začiatočníkov alebo pokročilých v päťhviezdičkovom potápačskom centre Academia Aquatica s 20-ročnou praxou. Staňte sa certifikovaným potápačom a otvorte bránu poznania a pole nesmiernych možností.

Teória a samoštúdium

Kurz môžete začať kedykoľvek! Po odovzdaní prihlášky totiž získavate kurzový manuál a výukové DVD. Sami najlepšie viete, kedy ste pripravení sa učiť, a preto fáza získavania nevyhnutných teoretických znalostí je presunutá do pohodlia vašej obývačky.

Pochopiteľne, že vedomosti bude preverovať Academia Aquatica a ďalej rozvíjať na teoretických stretnutiach. Ich počet a hodiny konania závisia od formy kurzu, ktorú si zvolíte. Manuál má 5 kapitol, no pokiaľ je súboj s časom bežnou súčasťou vášho života, zvoľte si radšej integrovanú formu výuky.

Bazén

BAZÉN (alebo príbrežná zóna jazera)  

Už po prečítaní úvodnej kapitoly manuálu môžete začať s osvojovaním si základných zručností prístrojového potápania. Deje sa tak pod vedením inštruktora v bazénových alebo bazénu podobných podmienkach. Úvodné cviky sa precvičujú v plytkej vode, čo znižuje prípadný stres a posilňuje sebadôveru.

Približne dvadsať cvikov si osvojíte postupne a v správnom poradí. Sú zoskupené do piatich blokov, no pokiaľ máte talent, zvládnete ich hravo aj za 2 hodiny. Zväčša však bazénový tréning Academia Aquatica organizuje do troch stretnutí, z ktorých každé trvá 2 hodiny. Spolu tak niekedy strávite aj 6 hodín v bazénových podmienkach.

Jazero

VOĽNÁ VODA (jazero)

Používať bezpečne potápačský prístroj sa naučíte v bazéne, ale skutočným potápačským prostredím je až voľná voda. Tou sa rozumie jazero, more či iná prírodná plocha väčšej hĺbky a rozmeru. Prírodné prostredie voľnej vody je menej predvídateľné než bazén, či chránená príbrežná zóna, a preto ponory na takejto lokalite tvoria tiež súčasť začiatočníckeho kurzu.

Počas 4 ponorov si otestujete získané zručnosti z bazéna v podmienkach, kde ich budete v reálnom živote využívať. Samozrejme, aj táto vaša skúsenosť bude pod inštruktorským dohľadom. Ukončením posledného ponoru sa stanete certifikovaným potápačom a zistíte, že brána poznania sa vám tým neuzavrela. Práve naopak, pred vami je teraz pole nesmiernych možností....

Pokročilý kurz

Úžasné je, že pokročilý kurz nemá teoretické stretnutia. Somoštúdiu sa však nevyhnete a overenie získaných vedomostí si overíte s inštruktorom vždy tesne pred ponorom. Ako pomôcku k samoštúdiu máte manuál na CD a výukové DVD. Žiadne záverečné testy! :)

Ponory

Ponory vo voľnej vode sú hlavnou náplňou kurzu PADI AOWD. Spolu je ich päť, pričom každý sa zameriava na inú oblasť potápačských aktivít alebo podmienok prostredia. Dve oblasti sú povinné: orientácia (navigácia) a hĺbkové potápanie.

Zamerania troch zvyšných sú voliteľné, pričom ich výber závisí od možností lokalít, na ktorých kurz prebieha. Najčastejšou kombináciou voliteľnej "trojky" je: nočný ponor, precízne ovládanie vztlaku a vyhľadávanie/vyzdvihovanie predmetov.

PADI Advanced Open Water Diver
Začiatočnícke kurzy sa orientujú na osvojenie si bezpečnostných návykov a na zvládnutie prístrojového potápania. Pokiaľ však chcete zažiť viac dobrodružstiev, je potrebné preniesť pozornosť zo seba na okolitý svet.

Pokročilé potápačské vzdelávanie zakladá na získavaní nových znalostí pod dohľadom inštruktora, pričom hlavnými výzvami kurzu sú pestré vlastnosti prostredia alebo rozličné potápačské činnosti. Máte možnosť sa stretnúť s nočným potápaním, väčšími hĺbkami a pod. Dobrodružstvo a získavanie sebaistoty teda pokračuje.

Zľava na začiatočnícky alebo pokročilý kurz potápania podľa osnov najpopulárnejšej asociácie rekreačného potápania PADI umožní získať medzinárodnú potápačskú licenciu, prípadne si zvýšiť kvalifikáciu za bezkonkurenčnú, takpovediac nákladovú cenu.

Najvýhodnejšia je zľava pri kombinácia oboch kurzov naraz. Cena kurzu obsahuje profesionálnu inštruktáž, výukový materiál pre samoštúdium a teoretické stretnutia, medzinárodnú doživotne a celosvetovo platnú licenciu PADI.

Hĺbkový limit pri licencii OWD je 18m, pri AOWD až 30 m. Cena v prípade kurzu OWD a kombinácie OWD+AOWD zahŕňa aj potápačský denník a zapožičanie kompletného potápačského výstroja mimo tzv. ABC (maska+dýchacia trubica+plutvy), ktoré je z hygienických dôvodov vhodné mať vlastné.

Na kurzy sa vzťahujú štandardné organizačné podmienky zariadenia.  Potápačské centrum Academia Aquatica patrí medzi špičku na Slovensku a za 20 rokov vyškolila už vyše 3000 potápačov.

Flexi ponukaFlexi ponuka

Kupón si môžete kedykoľvek zameniť za kredit. Zistiť viac

Čo sa nám na tejto ponuke najviac páči

 • Päťhviezdičkové potápačské centrum
  Päťhviezdičkové potápačské centrum
 • Patrí medzi špičku na Slovensku
  Patrí medzi špičku na Slovensku
 • Vydanie medzinárodnej doživotne platnej licencie PADI z USA
  Vydanie medzinárodnej doživotne platnej licencie PADI z USA
 • Od 15 rokov
  Od 15 rokov
 • Zapožičanie potrebného výstroja v cene
  Zapožičanie potrebného výstroja v cene

Ukončené
od 199,00 €

Bežná cena: 351 - 646,00 €

Ponuka je ukončená.

Hodnotenie zákazníkov ZľavaDňa

9,9

Vynikajúce hodnotenie

9 hodnotení

7 zákazníkov odporúča

9,7

Veľmi zaujímavý zážitok. Odporúčam každému, kto chce zistiť, či potápanie je šport, ktorému sa chce venovať.

Dagmar, 2. júla 2019

Hodnotil ponuku Potápanie na skúšku pre 1 osobu - Discover...

Kontakt

ACADEMIA AQUATICA

ACADEMIA AQUATICA

Mierová 111
82105 Bratislava
02/ 55 56 8282

info@academiaaquatica.sk
http://www.academiaaquatica.sk...

Zobraziť partnerskú stránku

Aktivity v okolí

4
km
Kuchajda

Kuchajda

Kuchajda je prírodné kúpalisko v mestskej časti Nové Mesto. Kúpalisko bolo v roku 2012 označené ako vhodné na kúpanie. Nájdete tu možnosti na stravovanie ale aj športové vyžitie.

4
km
Zlaté Piesky

Zlaté Piesky

Zlaté Piesky sa nachádzajú v mestskej časti Ružinov. Využívané sú ako prírodné kúpalisko a rekreačná oblasť. V okolí sú možnosti na šport, v strede sa nachádza lesnatý ostrov.

5
km
Galéria Nedbalka

Galéria Nedbalka

Galéria sa zameriava na maliarske diela slovenských autorov z 20. storočia. Obrazy tu má približne 500 slovenských autorov. Okrem toho galéria usporadúva aj krátkodobé výstavy.

6
km
Slovenská národná galéria

Slovenská národná galéria

Slovenská národná galéria ponúka aktuálne výstavy moderného aj klasického umenia v Esterházyho paláci. Pravidelne sa tu môžete zúčastniť aj animačnách programov, tvorivých dielní... Viac alebo lektorských výkladov.

6
km
Maximiliánova fontána

Maximiliánova fontána

Táto fontána je najstaršou na území mesta Bratislava. Postavená bola v roku 1572 v renesančnom štýle. Priestor, na ktorom fontána stojí, bol už v minulosti hlavným mestským... Viac námestím. Tu sa odohrával verejný život, stála tu tržnica i radnica.

6
km
Prezidentský palác

Prezidentský palác

Grasalkovičov palác bol postavený v rokokovom štýle v 18. storočí. Za palácom sa nachádza park, ktorý je obľúbeným miestom na oddych. V súčasnosti je sídlom kancelárie prezidenta,... Viac takže nie je verejnosti prístupný.

6
km
Sad Janka Kráľa

Sad Janka Kráľa

Park bol vytvorený v rokoch 1774-76 s cieľom vytvoriť oddychovú zónu pre verejnosť. Dominantou parku je jedinečný záhradný altánok, ktorý bol pôvodne vežou františkánskeho kostola.

6
km
Michalská brána

Michalská brána

Je to jediná zachovaná brána z pôvodných štyroch brán bratislavského opevnenia. Meno dostala podľa osady a kostola svätého Michala, ktorá bola neďaleko na predmestí. V budove... Viac Michalskej brány nájdete expoziciu historických zbraní.

6
km
Dóm sv. Martina

Dóm sv. Martina

Katedrála svätého Martina alebo Dóm svätého Martina je pôvodne gotická sakrálna stavba v historickej zóne Bratislavy. Je najvýznamnejším a najväčším kostolom v Bratislave. Je... Viac jednou z najvýraznejších bratislavských dominánt a po hrade druhým najvyhľadávanejším turistickým objektom hlavného mesta Slovenska.

6
km
Múzeum dopravy

Múzeum dopravy

Múzeum sa nachádza v zaujímavých priestoroch prvej bratislavskej stanice parostrojnej železnice z 19. storočia. Cestná doprava je tu prezentovaná od prvých dopravných prostriedkov... Viac s motorom i bez neho cez bicykle, osobné a nákladné automobily medzivojnového obdobia až po vozidlá zo 60. a 70. rokov 20. storočia. Návštevníka zaujmú prototypy vyvinuté slovenskými automobilkami po druhej svetovej vojne a vojenské vozidlá. Múzeum sa venuje aj histórii železničnej dopravy na Slovensku.

6
km
UFO Bratislava

UFO Bratislava

Most SNP je jednou z najznámejších stavieb Slovenska. Jeho dominantou je vyhliadka a reštaurácia na vrchole piliera v tvare lietajúceho taniera. Z jej vrcholu sa vám naskytne... Viac nezabudnuteľný výhľad na Bratislavu a v reštaurácii sa môžete výborne najesť.

6
km
Bratislavský Hrad

Bratislavský Hrad

Bratislavský hrad vystupuje do výšky 85 m nad hladinu rieky Dunaj. V hrade sú sprístupnené výstavy Historického múzea SNM, ktoré opatruje bohatý fond zbierkových predmetov, ktorý... Viac obsahuje najmä kolekcie historického nábytku, výtvarného umenia, hodín, historického skla, porcelánu a keramiky, módne doplnky a predmety zo striebra. Sídlom Historického múzea je Bratislavský hrad. V priestore pod Čestným nádvorím hradu sa nachádza výstava Minulosť a budúcnosť Bratislavského hradu. Dokumentuje a prezentuje bohatú históriu hradu od mladšej doby kamennej.

Mohlo by sa vám páčiť